PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3949}

Atak na posterunek 13

Assault on Precinct 13
7,0 4 655
ocen
7,0 10 1 4655
7,5 10
ocen krytyków
Atak na posterunek 13
powrót do forum filmu Atak na posterunek 13

Ja widzialem tylko tą nowsza wersje i zupelnie nie przypadla mi do gustu...

Debesciak

Wersja Carpentera jest znacznie mniej widowiskowa, ale posiada ciekawy, horrorowy klimat i wpadający w ucho motyw muzyczny, remake jest już skrojony pod współczesnego widza. Ja osobiście lubię obie wersje. Jeżeli podobają Ci się skromniejsze filmy i atmosfera lat 70-tych ubiegłego wieku w kinie amerykańskim, może polubisz wersję Carpentera. Pozdrawiam!

bartas28

W takim razie sadze, ze oryginał gbardziej przypadnie mi do gustu, dzięki za pomoc:)

Debesciak

Oryginał lepszy bo klimatyczny a nowa wersja nie oddaje tak dobrze klimatu osaczenia.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Nowa wersja jest całkiem dobrym filmem, jednak z racji tego, że o wiele bardziej cenię sobie oldschoolowe klimaty, to wolę wersję Carpentera- szczególnie ze względu na rewelacyjną muzyczkę i doskonale budowaną atmosferę osaczenia :)

klajsterbelej

Nom muzyczka Carpentera jest rewelacyjna. Obejrzałem film kilkanaście godzin temu, a ona ciągle leci mi w głowie :) Tak samo melodia gwizdana przez Bishopa.
A tak na marginesie - to naprawdę rzadka rzecz, żeby soundtrack filmu budował tylko jeden utwór. Zresztą w ogóle produkcja tego filmu była niespotykanie skromna, bo napisy końcowe, to jedne z najkrótszych jakie widziałem. Mimo to film wyszedł bardzo dobrze. Tylko sceny gdy na przykład aktorzy mieli przejść z pomieszczenia do pomieszczenia (ostatnia scena np.) zwróciły moją uwagę, bo aktorzy chodzili jakoś tak sztucznie, bez emocji, tak jak to robią lokaje :P

Ogólnie jak dla mnie, to obie wersje na zbliżonym poziomie.

Debesciak

Wczoraj po raz pierwszy oglądałem Atak na posterunek 13 z 76' i moim zdaniem jest o niebo lepszy od tej wersji sprzed kilku lat. Moja ocena to dobre 8,5/10, natomiast wersji nowszej dam 6/10. pozdrawiam...;D

Debesciak

Po prostu Carpenter jest nie do podrobienia!. Przykłady można mnożyć, choćby "Coś"

Debesciak

zdecydowanie ten.

ocenił(a) film na 6
Debesciak

A ja najpierw widziałem nowszą wersję i dopiero teraz starszą, i muszę przyznać że trochę się zawiodłem, chociaż uwielbiam Carpentera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones