PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30695}
7,8 23 112
ocen
7,8 10 1 23112
7,4 11
ocen krytyków
Rio Bravo
powrót do forum filmu Rio Bravo

Moje drugie podejście do tego westernu. Za pierwszym razem usnąłem. Za drugim
strasznie się wynudziłem obserwując nerwowo czas do końca filmu. Myśląc sobie kiedy się
wreszcie skończy ;(
Początek obiecujący później wiało nudą i ostatnie 50 minut na dość dobrym poziomie.
Niestety z oceną muszę się wstrzymać ponieważ w obu wypadkach film oglądałem tak jakby
na raty.Po za tym jest jeszcze tyle klasyków których nie widziałem i "Rio bravo" może okazać
się w porównaniu do pozostałych hitem. Może i ten western jest dobry. Póki co śmie
twierdzić, że bardzo dużo brakuje mu do moich westernowych faworytów takich jak:

- Dobry, zły i brzydki
- Za garść dolarów
- Za kilka dolarów więcej
- Złoto MacKenny

I tak się zastanawiam za co wam ten film się podobał ?

ocenił(a) film na 5
tomaszuuu

Ja juz troche widzialem westernow i ten wypada mocno przecietnie ale nie najgorzej. Nie lubie Wayna. Jakos mi te role ktore gra wogole nie poschodza. Fajnie gra tu ten pijaczek, to duzy plus. Dziadek tez spoko. Reszta kiepska. Ostatnio np ogladalem z tego samego roku "Ostatni pociag z Gun Hill" i mimo ze i tam mocno wialo klasyka to film o wiele lepszy. Muzyka kiepska, piosenki to fajne klasyki ladnie zaspiewane. Trzeba lubic Wayna i filmy z nim. Wszytkie so podobne. Normamlnie 3 na 10 ale pijaczek podbija ocene do 5.

ocenił(a) film na 10
tomaszuuu

Za co...
Hmmm...
No, chyba za wszystko - aktorzy,postacie, fabuła, muzyka....
Systematycznie wracam do tego filmu co parę lat, a teraz kupiłem na płycie.

ocenił(a) film na 7
tomaszuuu

Zgadzam się z tomaszuuu, że bardzo dużo brakuje do tych filmów:
- Dobry, zły i brzydki
- Za garść dolarów
- Za kilka dolarów więcej
- jeszcze dodał bym Bez Przebaczenia (najlepszy jaki oglądałem)
- Niesamowity jeździec
- Mściciel
- a nawet przynajmniej według mnie jest słabszy od "Szybcy i martwi"
Co do muzyki fabuły dobra ale jakoś taki nudnawy ten film nie trzyma w napięciu nie ogląda sie go z zapartym tchem tyle co do tego filmu. Rio Bravo ma tylko u mnie 7/10 nie jest zły, ale nie porywa są momenty śmieszne jak sceny ze Stumpym

ocenił(a) film na 8
marokesz2785

Pamietajcie jedno, że nigdy nie bedzie lepszego westernu niz "Dobry, zły i brzydki"..... nigdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones