PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30695}
7,8 23 106
ocen
7,8 10 1 23106
7,4 11
ocen krytyków
Rio Bravo
powrót do forum filmu Rio Bravo

Trzeba patrzyć na nie trochę oczami ludzi z tamtych czasów, dla których proste ale niezmienne wartości jak honor, lojalność, prawość itp. były czymś podstawowym w życiu. Dziś te wartości, tudzież ich jaskrawe ukazywanie, czy otwarte przyznawanie się do nich są niemodne - tak na marginesie, trochę szkoda. A o tym, że jest to dobry western, który trafił do świadomości mas kinomanów, świadczą późniejsze nawiązania tematyczne 'El Dorado' i 'Rio Lobo' (oczywiście daleko im do wzorca).

lucky74

Z przykrością muszę przyznać Ci rację.Obecnie co raz trudniej znaleźć kogoś kto by tak jak piszesz "z dystansem" podszedł do takiego filmu. A to zarzucają jednobarwność postaci a to brak wątku miłosnego a to zbyt dużo strzelanin. Trudno dogodzić dzisiejszemu pokoleniu "kinomaniaków". Może liczą na to że Rio Bravo wyjdzie w 3d-wtedy zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu.....

ocenił(a) film na 10
klejstos31

oby nie wyszlo w 3D... wszystko tylko nie to...

ocenił(a) film na 9
Agness_92

popieram, tylko nie w 3D bo film straci cały urok, ja od małego oglądam westerny i ten jest moim ulubionym :)

ocenił(a) film na 8
lucky74

Masz rację. Ja co prawda wolę późniejsze westerny, które zerwały ze schematem nieskazitelnych stróżów prawa ale klasykę też doceniam. Rio Bravo ma klimat, który sprawia, że po prostu fajnie się go ogląda. Miło było przypomniec sobie ten film po latach. Obejrzałem z nie mniejszą przyjemnością niż kiedyś.
8/10
PS: Wykonanie "Purple lights in the canyon" było kapitalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones