PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30695}
7,8 23 106
ocen
7,8 10 1 23106
7,4 11
ocen krytyków
Rio Bravo
powrót do forum filmu Rio Bravo

Nie sądziłem, że ten akurat western trochę mnie rozczaruje. Klasyka gatunku, słynny reżyser Howard Hawkes, jeszcze słynniejszy John Wayne, typowe motywy - słabi i nieliczni dobrzy kontra bogaci, silni i liczni źli. A jednak tym razem nie poddałem się magii kina i wspomnień. Parę rzeczy mi w tym przeszkadzało. Np. wątki musicalowe, które wręcz masakrowały dramaturgię filmu. Następnie humor, który robił wrażenie dodanego na siłę. No i wątek romansowy, też dorzucony niewątpliwie z myślą o powiększeniu widowni, ale w sumie nie aż tak zły - a to dzięki fantastycznej, witalnej, pięknej Angie Dickinson. I pomyśleć, że przed laty poznałem ja jako panią w średnim wieku w serialu z lat 70-tych "Sierżant Anderson". A tu taka seksowna, młoda laseczka.

Obejrzany parę dni wcześniej "Winchester '73" był o wiele bardziej spójny, poważny, surowy. Takie westerny zdecydowanie wolę. W najbliższych dniach sięgnę zatem po "Dyliżans" niepoprawnego politycznie Johna Forda. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Bo o ile pamiętam, nikt tam na siłę nie żartuje ani nie śpiewa. A John Wayne jest jeszcze panem po trzydziestce, a nie pięćdziesiątce.

ocenił(a) film na 10
silentviper

Ale jakie wątki musicalowe? Dwie krótkie piosenki, zaśpiewane przez Martina i Nelsona, to żaden wątek. Poza tym głos Deana Martina jest absolutnie przecudowny, więc przerywnika muzycznego nie żałuję ani trochę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones