PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33204}

Maroko

Morocco
6,9 1 211
ocen
6,9 10 1 1211
6,6 5
ocen krytyków
Maroko
powrót do forum filmu Maroko

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że za pierwszą scenę lesbijską w historii kina (nie licząc produksji podziemnych) uznaje się jeden z fragmentów filmu "Maroko". Marlena Dietrich podczas pierwszej piosenki z filmu wychodzi na scenę czarnym smokigu i cylindrze, śpiewa i chodzi miedzy stolikami. Dochodzi do pieknej kobiety wyjmuje jej zza ucha kwiat i bawi się nim, następnie całuję tę panią w usta... i odchodzi.
Polecam wszystkim... Niby nic, a jednak robi wrażenie :)

ocenił(a) film na 10
dot_com

Tylko skąd wziąść ten film?
Chodzi mi o każde źródło poza internetem.

gilly_anderson

chcę to obejrzeć. nigdzie nie ma, a w Internecie nawet ciężko wyszukać... dobrych filmów w ogóle nigdzie nie można kupić!

panna_niesmiala

co do wyszukiwania i zakupu... nie liczcie ze takie filmy ukaża sie na polskim rynuku w raz z napisami... pozostaje amazon... ebay... albo sklepy wytwórni...pozdery

ocenił(a) film na 9
gilly_anderson

Na TVP KULTURA oglądałem

dot_com

czy ta kobieta całowana przez boską Marlene była piękna, to nie była bym taka pewna;) ja bym się lepiej nadawała... co do piękności Dietrichowej nie ma sprzeciwu!!

marta_172

ta scena jest niesamowita... może dlatego, że pierwsza w historii kina..??

ocenił(a) film na 7
dot_com

wspomniana sławna scena do obejrzenia tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=hpHVVyL6Q6c

dot_com

scena kultowa, a jakże;-)
również nie wiem, gdzie znajdę ten film w całości i dobrym stanie...?

ocenił(a) film na 7
Moennig

ode mnie na przykład :)

nephilim_718

Mogę prosic o udostępnienie mi tego filmu? Będę bardzo wdzięczna.

ocenił(a) film na 7
Ulisseska

napisz do mnie na p.m.

ocenił(a) film na 8
dot_com

No owszem, jest ten całus. Bardzo dyskretnie to wyszło, ale jest. Dla wyrównania genderowego Cooper włożył sobie podczas tamtego występu kwiatek za ucho a la hiszpańska senorita...

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Ciekawa sytuacja filmowo i w realu, zważywszy, że oboje z Dietrich mieli szerokie zainteresowania miłosno-towarzyskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones