PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187697}
5,7 37
ocen
5,7 10 1 37
Home for the Holidays
powrót do forum filmu Home for the Holidays

morderca z widłami

ocenił(a) film na 6

osadzony w okresie świątecznym obraz, w którym cztery siostry przybywają do domu niewidzianego od lat ojca. twierdzi on, że jest podtruwany przez swą obecną małżonkę, a ich macochę. dodatkowo za wszystkimi osobami dramatu ciągnie się tragedia sprzed lat... trochę to taka kryminalna opowiastka w stylu Agathy Christie z elementami właściwymi dla późniejszych slasherów. jest tu bowiem odziany w przecideszczowy płaszcz zabójca, którego tożsamości widz nie zna i który posługuje się... widłami. co prawda na ekranie ukazane zostają tylko dwa morderstwa i w dodatku są one praktycznie bezkrwawe, ale pewien schemat już się pojawia. szkoda jedynie że jest to produkcja telewizyjna (rzecz została zrealizowana pod okiem Aarona Spellinga) i ten rodowód jest mocno wyczuwalny. na plus należy jednak zapisać że ma to jakis tam swój klimat i ogląda się całkiem przyjemnie, tym bardziej że jest krótkie. tylko te święta wydają się tu akurat całkowicie zbyteczne jako że właściwie nic konkretnego do fabuły nie wnoszą. nieszkodliwe, w sam raz dla poszukiwaczy nieco zakurzonych rzadkości. 6/10

ocenił(a) film na 8
Caligula

Fakt mało w filmie morderstw, przez większość filmu myślałem że zabójcą jest macocha. Klimat po prostu świetny, obok 'Black Christmas' pozycja świąteczna obowiązkowa. Film troszkę zapomniany i tym bardziej się cieszę że go zdobyłem i obejrzałem taką perełkę. Akcja filmu praktycznie dzieje się domu, lecz mamy jedną bardzo ciekawą scenę która bardzo mi się spodobała; gdy Christine poszła po pomoc i nagle zaczęła uciekać przed mordercą. Mamy tutaj las, mroczną pogodę. Czułem się jakbym oglądał jakiś backwoods slasher. Postać ojca jest troszkę tajemnicza, mało o nim wiemy lecz to tylko dodaje smaczku ;). Miło spędzony czas i tak ja napisał troszkę za krótko. Ode mnie 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones